Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Czarzasty: To PiS jest dziś elitą, która walczy z ludźmi, która napełnia kieszenie ministrów publicznymi pieniędzmi!

Pan minister Jacek Sasin wydrukował karty wyborcze bez żadnego trybu, bez żadnej podstawy prawnej, a na końcu je zgubił. Nie wie, gdzie jest 30 mln kart do głosowania. To wszystko kosztowało nas 68 mln złotych! Za te 68 mln zł można by dopłacić kilku tysiącom pielęgniarek do pensji, można by kupić 40 tys. komputerów do nauczania zdalnego, 11 tys. drzew poszło pod topór, żeby zorganizować wybory, których nie było! Panu Sasinowi podlega górnictwo. Na hałdach leży 7,5 mln ton polskiego węgla, a Polska ściąga 11 mln ton rocznie z Rosji, płaci za to Putinowi 2 mld złotych! Dziś mamy ponad 3 tys. zarażonych górników. Gdyby te 68 mln zł wydał Pan na sprzęt dla górników, to byłoby mniej chorych! Panie Jacku Sasinie, na to są paragrafy! Art. 231 ust.1 - Funkcjonariusz publiczny, który przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełnia obowiązków działa na szkodę interesu publicznego i wyrządzą szkodę majątkową podlega karze pozbawienia wolności do lat 5! Panie Jacku Sasinie zawiadomienie do prokuratury już poszło, a Trybunał Stanu czeka!

Zastanawiałem się pewnego czasu jak to jest, że ludzie racjonalni zachowują się nieracjonalnie. I wiem, "Cesarz" Kapuścińskiego. "Wszystkie zmiany od monarchy tylko pochodzić mogły, jego zgody i poparcia wymagały, bo inaczej przeniewierzeniem się stawały". Są trzy grupy ludzi zabiegających o cesarza: - Ci, którzy uważają, że wszystko mogą - lizusi - i Ci, którzy wiedzą, że albo będą rządzić albo będą siedzieć! Zacznę od tych, którzy wszystko mogą. Premier je obiad. Pan premier je obiad i nie ma maseczki. Nikt inny nie może, a on je, bo może, bo to jest grupa tych, którzy wszystko mogą. Kaczyński i cmentarz! Pan prezes Kaczyński jedzie na cmentarz. Inni nie mogą. Mają tam matki pochowane, ojców pochowanych, mają pochowane rodziny, ale oni nie mogą, on może. Pani posłanka Lichocka. Pokazała "faka" całej Polsce, opozycji, wszystkim uczciwym ludziom. Sto milionów odsłon w internecie, a marszałek Witek tego nie widziała, dlatego jej nie ukarała. A wiecie, dlaczego jej nie ukarała? Bo mogła, bo należy do kasty ludzi, którzy mogą. Czas na lizusów. Trójka. Wiecie, proszę państwa, ile ten chłopak musiał się namanipulować i wymyślać, żeby temu prezesowi się podlizać, znaleźć tę piosenkę i sobie pomyślał: przecież prezes, jak to usłyszy i to będzie "jedynka" w Trójce, to jak ja to zdejmę, to może muśnie mnie wzrokiem, może się uśmiechnie, może mi "cześć" powie, może mnie w ogóle dostrzeże. TVP. Wazelina i kasa. Im większa kasa, tym większa wazelina. I teraz trzecia grupa. Tych, którzy albo będą rządzić, albo będą siedzieć. Pan Sasin drukuje karty, bo szybkie wybory są potrzebne. Wie, że jak Duda przegra, będzie rozkład cesarstwa.

Szliście po władzę wmawiając wszystkim, że reprezentujecie ludzi i przychodzicie walczyć z elitami. Dziś wyraźnie to WY jesteście tą elitą, która walczy z ludźmi, która napełnia kieszenie ministrów publicznymi pieniędzmi! To Wy jesteście elitą, która cenzuruje piosenki, bije ludzi na protestach. Traktujecie Polskę jak swój pałac. Zrobiliście z Polski wschodnią satrapię! Naród tę arogancję widzi. Pycha kroczy przed upadkiem, panie prezesie. A z innej opowieści o cesarzu wiemy. że ten kto otacza się tylko lizusami i pochlebcami staje się na końcu ślepy. oalicyjny Klub Parlamentarny Lewicy będzie głosował za odwołaniem pana ministra Jacka Sasina!

Włodzimierz Czarzasty, wicemarszałek Sejmu
W debacie nad wniosekiem o wyrażenie wotum nieufności wobec Ministra Aktywów Państwowych Jacka Sasina

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem